II. Egyetemes Kenutúra

2015. augusztus 12 - 16

Túra útvonala

Martfű – Szeged

Indulás időpontja és helye:
2015. augusztus 12. 12:00, Martfűi kompnál a folyó bal partján

Érkezés:

Szegedi kikötő 2015. 08. 16-án 18:00 körül

Jelentkezés:

Határidő: 2015.07.05.

Jelentkezni a 3500 ft-os előleg befizetésével (készpénzben vagy utalással) július 5-e, vasárnapig van lehetőség. Jelentkezést visszamondani ugyan ezen napig lehet.

Jelentkezni, érdeklődni a This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.e-mail címen lehet.

Az utaláshoz szükséges adatokat e-mailben küldöm el.

Részvétel:

A túrán mindenki saját felelősségére vesz részt, kellő úszni tudással és vízjártassággal.

Nehézségi fok:

Könnyű evezős túra. A Tisza  2-4 km/h sebességű, ezért minden kezdő  evezőnek is ajánlom a túrát.

Szükséges felszerelés(a teljesség igénye nélkül):

2-3 emberenként egy sátor;  hálózsák; kényelmes párna vagy szivacs amin nap közben lehet ülni a kenukban; esőkabát;  lehetőség szerint világos színű póló, rövidnadrág, sapka.

Étkezés:

A szálláshelyek közelében lesz vásárlási lehetőség, de ajánlott néhány napi hidegélelemmel készülni. Igény esetén közös bográcsozás is megoldható.

Költségek:

A kenutúra költsége 7500 Ft, mely tartalmazza a kenuk bérlését és szállítását, illetve a kempingek költségeit.

Egyéb költségek: az 5 napi élelem valamint az útiköltség.

TÚRA LEÍRÁSA

1. nap (08. 12. szerda): Odautazás

Martfű belvárosig egyénileg, onnantól közösen megyünk a komphoz.

Folyamkilóméter: 305,4  bal part. üdülőterület

Evezés: Tiszakécskére

Fkm: 286 jobbpart. homokpad, strand.

Távolság: 19,4 km

2. nap (08. 13. csütörtök): Evezés Tiszasas-ra

Útközben Fkm 275 balpart. TISZAKÜRTi arborétum

(A gáton túl 100 m-re található az arborétum, büfével )

Fkm: 261 bal part. TISZASAS, táborozóhely homokpad,

vadkemping.

Távolság: 25 km

3. nap (08. 14.  péntek): Evezés  Csongrádra

Fkm: 243,6 jobbpart Hármas-Körös torkolatával szemben,

Távolság: 17,4 km

4. nap( 08. 15.  szombat): Evezés Mindszentre

Reggel 8 óra körüli indulással.

Fkm: 212,3 jobb part                                                                        Távolság: 31,3 km

5. nap (08.16. vasárnap): Evezés Szegedre

Hazautazás: egyénileg, vasárnap vagy hétfőn (hétfői utazás esetén szállás a mindszenti kempingben).

Fkm: 178 jobb part

Távolság: 34,3 km

Jó időt, Jó vizet és szerencsés megérkezést kíván:

Borbás Zoltán (Manó)

Túravezető