Testnevelés és Sport Intézet története

A Pannon Egyetem testnevelése és sportja közel 50 éves múlttal rendelkezik. Az egyetem alapítását 1950-ben követte a Veszprémi Lombik Sport Kör megalakulása, majd 1952-ben a Testnevelés Tanszék létrehozása. Mindkét szervezeti egység célkitűzésében az egyetemisták testkultúrájának fejlesztését, sokoldalú gazdagítását fogalmazták meg.
A Testnevelés Tanszék az intézmény szerves részeként létrejöttének első pillanatától kezdve szervezte a testnevelés órákat és gondoskodott a testkultúrát fejlesztő programokról. A kötelező testnevelés mellett legfontosabb feladatnak a szabadidő kulturált eltöltését fogalmazták meg, melyben a sportnak elsődleges szerepet szántak. A tanszék ugyanakkor nem zárkózhatott el az egyetemisták versenysport tevékenységének támogatásától. Ez mindenkor fontos szakmai feladatot jelentett a tanszék valamennyi oktatója számára. 2000. január 1.-étől az egyetemi integrációs folyamatok részeként megalakult a Testnevelési és Sport Intézet, amely a keszthelyi Rekreációs és Sport Tanszéket, valamint a veszprémi campus Testnevelés Tanszékét fogta össze a közös szakmai célok eléréséhez. Ennek vezetését 2008. májusig rotációs alapon az adott tanszékek irányítói látták el (Mészáros László, Bácskai Sándor).
Szervezeti átalakítások miatt 2008 májusától Veszprémben Testnevelési és Sport Intézet működik - a Testnevelés Tanszék megszűnt, a Rekreációs és Sport Tanszék pedig, a karhoz került - kibővített szakmai hatáskörrel. Az intézet helye Pannon Egyetem T épület Egyetemi Tornacsarnok.

Az intézet igazgatója Edvy László testnevelő tanár.
Létesítmények: Egyetemi Tornacsarnok, Stadion Sportlétesítmények, Erzsébet ligeti teniszpályák, Kondicionáló terem.
A sportegyesület (jelenleg a Veszprémi Egyetemi Sport Club - VESC) az egyetem mellett működő önálló jogi státusszal rendelkező szervezet, melynek elsődleges szerepe a versenyszerű sportolás feltételeinek megteremtése. Gondoskodik a sportcsoportok és szakosztályok szervezeti kereteinek kialakításáról, az egyetemisták edzésének és versenyzésének szakmai irányításáról. A VESC 12 szakosztályában 480 fő sportolt rendszeresen. Kiemelt szakosztályok: férfi kosárlabda NB. I. B, női röplabda NB. I. Liga Bajnokság. Több csapatunk szerepel másodosztályú, illetve a megyei bajnokságokban (floorball, kézilabda). Az egyéni sportágak között kiemelt a vívás, evezés és a falmászás.

Az Intézet dolgozói:

Bankóné Ürményi Carmen      Intézeti adminisztrátor